کشف عتیقه‌های عصر آهن در “سیاهکل”

مدیر محتوا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ 24 بدون دیدگاه

image

گیلان مدیا – فرمانده انتظامی استان از کشف ۸ قلم شيء عتیقه مربوط به عصر آهن در شهرستان “سیاهکل” خبر داد.

سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌و‌گو با پايگاه خبري پليس، با اشاره به اينكه يكي از وظايف پليس برخورد با قاچاقچيان ميراث فرهنگي و آثار باستاني است اظهار داشت: نيروي انتظامي براي پيشگيري از جرايم به ويژه قاچاق ميراث فرهنگي از هيچ تلاشي دريغ نمي‌كند.

وي گفت: در پی اخبار دريافتي مبنی بر فعالیت فردي در زمينه خرید و فروش اشیاء عتیقه حاصل از حفاری غیرمجاز در يكي از دهستان‌هاي شهرستان “سياهكل”، پيگيري موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گيلان با بيان اينكه با تحقيقات نا محسوس صورت گرفته صحت موضوع محرز و با اشرافيت اطلاعاتی و اقدامات پلیسی، متهم اين پرونده و منزلش شناسايي شد، افزود: ماموران انتظامي با هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام و ۸ قلم شيء عتيقه اعم از ۵ عدد سرنیزه و ۳ عدد کوزه را كشف كردند.

این مقام ارشد انتظامي از دستگيري و معرفي متهم ۳۴ ساله اين پرونده به مرجع قضائي خبر داد و تصریح داشت: متهم روانه زندان شد.

سردار ملكي به تحویل اشیاء عتیقه کشف شده به اداره ميراث فرهنگی اشاره كرد و ادامه داد: كارشناسان عتيقه‌هاي كشف شده را مربوط به عصر آهن اعلام كردند.

وي تصريح كرد: ارزش اشياء كشف شده توسط كارشناسان مربوطه در دست بررسي است.

فرمانده انتظامی استان گيلان در پایان خاطرنشان کرد: تمدن و هويت هر ملتي ريشه در ميراث فرهنگي آن دارد و نيروي انتظامي قاطعانه با هرگونه قاچاق آثار باستاني مقابله و از اين ميراث‌هاي گران‌بهاي حفاظت و حراست مي‌كند.$

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *