واکسیناسیون ۸ درصد گیلانی ها

مدیر محتوا ۹ خرداد ۱۴۰۰ 29 بدون دیدگاه

image

گیلان مدیا – معاون علوم پزشکی گیلان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه روند بیماری کرونا در استان گیلان نسبتا نزولی است، اظهار کرد: هنوز نمی توانیم بگوییم که کرونا در جامعه وجود ندارد و حتما باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

دکتر آبتین حیدرزاده از بستری شدن ۴۰ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۷۰ نفر وخیم است.

حیدرزاده، با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نیمه خرداد و احتمال ورود مسافران به گیلان، اضافه کرد: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید؛ همچنین افرادی که واکسن دریافت کرده اند نیز باید از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تنها هشت درصد مردم گیلان واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: تا زمانی که بخش عمده ای از جامعه واکسینه نشده اند، با برداشتن ماسک فاصله داریم.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از مردم خواست بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند و گفت: افراد حتما به سامانه «salamat.gov.ir» مراجعه و براساس نوبت دهی و دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *