هیات فوتبال گیلان یا مدرسه پیرمردها !

مدیر محتوا ۷ مرداد ۱۳۹۸ 5990 بدون دیدگاه

image

گیلان مدیا –  درحالیکه حتی حضرت آقا هم مدام به جوانگرایی سفارش می فرمایند و استاندار سابق گیلان نیز در اجرای سیاستهای دولت تدبیر و امید، جوانان شایسته زیادی را صاحب منصب و مقام کرد، اما این مهم در یکی از مهمترین هیات های ورزشی گیلان چندان رعایت نمی شود و با نگاهی به افراد تاثیرگذار این هیات اینگونه به ذهن متبادر می شود که این هیات مدرسه پیرمردهاست.

صحبت از هیات فوتبال گیلان است که عن قریب مجمع انتخاباتی ریاست هیات آن نیز برگزار می شود.

فرامرز الماسخاله رییس فعلی این هیات، سال گذشته در بحبوحه چالش بوجود آمده برای بازنشسته های ورزشی بنا بود استعفا دهد که در دقیقه نود به لطف تبصره و ماده (و شاید هم تک ماده) توانست مجوز حضور تا پایان دوره تصدیگری فعلی اش را بدست بیاورد و بعد برای دوره جدید ثبت نام ننماید.

اما وقتی که اسامی کاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان منتشر شد، مجدد نام وی به عنوان یکی از گزینه ها اصلی بر تارک این لیست می درخشد و در توجیه آن، صحبت از تک ماده دیگری می کنند که این اجازه را به بازنشسته ها جهت ادامه حضور می دهد.

اما هرچقدر هم الماسخاله توانمند باشد، بعد از هشت سال حضور مداوم، یقینا دیگر فکر و ایده ای جدید ندارد تا به بدنه هیات و فوتبال گیلان تزریق کند، نه تنها خود بلکه بدنه کهنسالی که این بازنشسته ورزشی به هیات آورد نیز توان تفکر و تعقل بیش از این برای فوتبال گیلان را ندارند، و نیاز به تزریق خون تازه به رگ های هیات بیش از پیش احساس می‌شود.

خود فرامرز الماسخاله بازنشسته است، میرشهاب مومنی نایب رییس هیات که بسیار پیشتر از الماسخاله بازنشسته شده است، سن و سال فرزاد سیری دبیر هیات هم اگر بیشتر از مقام مافوقش نباشد، یقینا کمتر هم نیست. جمشید محمدی و مسعود فلاح و شکری و خوش چهره علی نیا و ایرج عبدی هم از دیگر عوامل اجرایی هیات فوتبال گیلان هستند که جملگی بازنشسته و سن بالا هستند.

در راس هیات های فوتبال در شهرستانها نیز وضع به همین منوال است. رمضانی در انزلی، پرنیان در استارا، میرحسینی در سیاهکل، جمشیدی در رودسر، شعربافان در لاهیجان، خشنود در استانه و دیگرانی که اوردن نامشان در این مقال نمی گنجد، جملگی بازنشسته هستند.

در واقع الماسخاله تمام تلاش خود را در این مدت کرد تا هیات فوتبال گیلان را به مدرسه پیرمردها تبدیل کند، مدرسه ای که معلم و مدیر ندارد و هریک به ساز خود مشغولند. / خط اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *