مسرور خبر داد؛ کسب رتبه‌ اول منطقه آزاد انزلی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد کشور

مدیر محتوا ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ 6417 بدون دیدگاه

image

گیلان مدیا –  مسرور با بیان اینکه کریدور شمال -جنوب هفته آینده عملیاتی می‌شود از کسب رتبه‌ اول منطقه آزادانزلی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد کشور خبر داد.

«رضا مسرور» امروز(یک‌شنبه، ۲۰ مرداد) در آئین تجلیل از رسانه‌های استان در تالار فرهنگی منطقه آزاد انزلی با اشاره به نقش رسانه در عصر ارتباطات امروز گفت: در شرایط جنگ اقتصادی با حداکثر فشار و تحریم به جامعه قرار داریم و در چنین شرایطی استفاده از رسانه نقشی تاثیرگذار دارد.

مدیرعامل و رییس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی به نقش رسانه‌ها در ایجاد همدلی و پیشگیری از بسیاری آسیب‌ها اشاره و بیان کرد: اگر صدای رسانه واضح و رسا باشد از بسیاری فسادها و بروز برخی مشکلات جلوگیری می‌کند.

وی رفع مشکلات کشور را در گرو همدلی مردم و مسئولان با کمک رسانه‌ها دانست و گفت: همه ما در زمینه رفع مشکلات مردم چون بیکاری جوانان دغدغه‌مند هستیم و باید با همکاری و تعامل درصدد رفع آن برآییم.

مسرور در ادمه خواستار تداوم ارتباط سازنده منطقه آزاد انزلی با اصحاب رسانه شد و بیان کرد: خوشبختانه طی این سال‌ها رابطه خوبی بین مسئولان منطقه آزاد انزلی با اصحاب رسانه وجود داشت که این ارتباط مطلوب گامی در توسعه اقتصادی استان و به‌ویژه منطقه آزاد انزلی بود که امیدواریم روز به روز بیشتر شود.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی شرایط سختی را گذرانده تا موفقیت امروز حاصل شود افزود: در سال ۹۲ هیچ پروژه فعالی به دلیل کمبود اعتبارات و برخی مشکلات مدیریتی در منطقه آزاد انزلی وجود نداشت اما طی ۲ سال اخیر طبق آمار حوزه اقتصادی موفق به کسب رتبه اول در این حوزه به‌ویژه شاخص‌های اقتصاد مقاومتی شدیم.

مسرور جذب سرمایه‌گذار و درآمدزایی را از اهداف توسعه‌ایی منطقه آزادانزلی برشمرد و بیان کرد: باید از ورود سرمایه‌گذاران به ویژه حوزه بین‌الملل برای توسعه استان بهره گیریم که تا کنون ۱۳ کشتی از قزاقستان وارد منطقه آزاد انزلی شدند که نشان‌دهنده اهمیت آن است.

وی پروژه‌های زیرساختی منطقه آزاد انزلی را از پروژه‌های مهم کشور اعلام کرد و گفت: بندر کاسپین مهمترین بندر دریای خزر است که باید به این بندر نگاهی ملی فارغ از بخشی‌نگری داشت.

مدیرعامل منطقه آزادانزلی با بیان اینکه کریدور شمال و جنوب هفته آینده عملیاتی می‌شود تاکید کرد: از یک میلیارد دلار صادرات و صادرات مجدد مناطق آزاد کشور در حوزه صنعتی، ۴۰ درصد آن متعلق به منطقه آزاد انزلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *