‌دیدار پرسپولیس و داماش تکرار می‌شود!

گیلان مدیا : دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و داماش در صورت تصویب سازمان لیگ دوباره تکرار خواهد شد.

به  گزارش جام نیوز، با توجه به  قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی از آنجایی که این تیم قهرمان لیگ برتر هم شده برخی معتقدند دیگر ضرورتی به برگزاری سوپرجام نیست و به این خاطر که گفته شده در بازی سوپرجام قهرمان لیگ برتر باید با قهرمان جام حذفی مسابقه دهد. البته پیش از این صحبت از این بود در صورت قهرمانی تیم پرسپولیس این بازی باید بین این تیم و تیم دوم لیگ برتر یعنی سپاهان برگزار شود که با توجه به چالش‌های به وجود آمده در بازی اخیر این دو تیم سازمان لیگ برتر انجام چنین کاری را به صلاح فوتبال نمی‌داند.

فصل گذشته سازمان لیگ برتر قصد داشت این بازی را ۲۹ تیر بین دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار کند که استقلال درخواست زمان دیگری را برای این بازی داد که سازمان لیگ برتر این درخواست را نپذیرفت و در نهایت جام را به تیم پرسپولیس داد.

اما شاید یک نکته در این میان جالب باشد که بر اساس قوانین در برخی از کشورها از جمله ایتالیا تیم قهرمان در دو جام با نایب قهرمان جام حذفی سوپرجام را برگزار خواهد کرد و در صورت پذیرش این موضوع از سوی سازمان لیگ و تصویب هیات رئیسه آن پرسپولیس دوباره باید مقابل داماش بازی کند.

 

تکلیف سوپرجام روشن نیست. پرسپولیس هر دو جام داخلی را برده، اما مسوولان سازمان لیگ می‌گویند آیین‌نامه چنین شرایطی را پیش‌بینی نکرده و معلوم نیست تیم دبل‌کننده در سوپرجام باید مقابل کدام تیم قرار بگیرد؛ نایب‌قهرمان لیگ یا فینالیست شکست خورده حذفی؟ به همین بهانه هم این بازی بار دیگر روی هوا رفته و باید دید این بار چه داستانی برایش در نظر گرفته خواهد شد. در این غائله اما پای داماش گیلانیان هم وسط است. مدیران این تیم در فینال جام حذفی به خاطر پافشاری‌شان برای گرفتن حق هواداران رشتی مورد ستایش همه ایرانیان قرار گرفتند. حالا وقت آن رسیده که آنها فاز بعدی این حق‌جویی را اجرا کنند. وقتی آیین‌نامه سوپرجام تعیین نکرده که کدام تیم باید مقابل دبل‌کننده قهرمانی قرار بگیرد، این یعنی داماش هم ۵۰ درصد شانس دارد که یک طرف برگزاری سوپرجام امسال باشد. در برخی کشورهای دنیا مثل اسپانیا در صورت دبل قهرمانی، این فینالیست شکست‌خورده جام حذفی است که سوپرجام را برگزار می‌کند. الان هم داماش نباید در مقابل نادیده گرفته شدن حقش سکوت کند. وقتی آیین‌نامه در این مورد حفره دارد، چرا باید سپاهان به عنوان نایب‌قهرمان لیگ شانس بیشتری برای حضور در سوپرجام و بازی با پرسپولیس داشته باشد؟ بهتر است داماشی‌ها الان هم با همان حرارت شب فینال پیگیر حقوق‌شان باشند تا این تصور به وجود نیاید که هدف اصلی آنها در آن شب، صرفا ایجاد وقفه در جریان مسابقه و به هم ریختن تمرکز پرسپولیسی‌ها بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *