دو دستگی میان تماشاگران سپیدرود با شعار بازگشت کریمی

گیلان مدیا :دیدار تیم های فوتبال سپیدرود رشت و پرسپولیس حاشیه هایی داشت که می توان به دو دستگی میان تماشاگران و هواداران سپیدرود با شعار بازگشت علی کریمی و همچنین تغییر نظر داور از اعلام پنالتی به سود سرخپوشان پایتخت پس از مشورت با یکی دیگر از داوران اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، تیم های فوتبال سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران عصر شنبه در هفته بیست و دوم رقابت های فوتبال لیگ برتر کشور در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم پرسولیس با نتیجه سه بر یک حریفش را شکست داد.

با توجه به اینکه هوای رشت بسیار مطبوع و آفتابی بود، انتظار می رفت که در بازی تیم های سپیدرود و پرسپولیس، ورزشگاه از ساعت ها قبل از آغاز این دیدار پر شود اما تماشاگران زیادی از این دیدار استقبال نکردند و کمتر از ۱۰ هزار هوادار خود را به ورزشگاه رسانده بودند.

اما در همان ساعت اولیه بلیت فروشی، جایگاه طرفداران پرسپولیس پر شد و طبق قانون نیز فقط ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه سردارجنگل دراختیار طرفداران سرخپوشان تهرانی قرار گرفت.

قبل از آغاز بازی و هنگام ورود بازیکنان و کادر فنی دو تیم به زمین بازی، طرفداران سپیدرود به شدت بازیکنان خود را تشویق کردند و با شعار نادر امپراطور، دست نشان سرمربی جدید تیم را مورد تشویق قرار دادند.

همچنین قبل از آغاز دیدار تیم های فوتبال سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران ، به دلیل حمله تروریستی به مسجدی در نیوزلند، یک دقیقه سکوت اعلام شد.

قبل از آغاز این مسابقه، چند ترانه پاپ در ورزشگاه اجرا شد که اکثر این ترانه ها مربوط به باشگاه سپیدرود و در حمایت از این تیم بود که مورد استقبال تماشاگران نیز قرار گرفت.

پس از پایان نیمه اول که با برتری سه بر صفر پرسپولیس همراه بود، تعدادی از تماشاگران سپیدرود ورزشگاه را ترک کردند تا صندلی های خالی موجود در این دیدار، بیشتر نمایان شود.

البته پس از به ثمر رسیدن گل سوم پرسپولیس ، تعدادی از نیمکت نشینان این تیم به سمت مارکو استیلینویچ مربی بدنساز پرسپولیس که به دلیل محرومیت، از جایگاه ویژه نظاره گر این بازی بود، رفته و ابراز خوشحالی کردند.

همچنین پس از اینکه تیم سپیدرود سه گل از پرسپولیس عقب افتاد، تعدادی از تماشاگران با شعارهایی خواهان بازگشت علی کریمی به تیم سپیدرود رشت شدند که این امر تا حدی در سکوها تشویش و دو دستگی ایجاد کرد.

در جریان نیمه دوم و یک دقیقه پس از به ثمر رسیبدن تنها گل سپیدرود، یک ضربه پنالتی از سوی حسین زرگر داور این بازی به سود سرخپوشان رشتی اعلام شد اما محمد غلامی کاپیتان سپیدرود نتوانست این ضربه را به گل تبدیل کند و رادیوشوویچ دروازبان پرسپولیس این ضربه را مهار کرد.

پس از گذشت حدود یک دقیقه از این ضربه پنالتی، داور مسابقه در محوطه جریمه سپیدرود یک ضربه پنالتی به سود پرسپولیس اعلام کرد اما پس از مشورت با یکی از داوران پشت دروازه، نظر خود را تغییر داد .

این امر گرچه باعث اعتراض بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس شد، اما برای اولین بار در فوتبال ایران، داور پشت دروازه نیز نقش پر رنگی در تصمیمات داوری اتخاذ کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران با کسب این پیروزی خانگی ، ۴۵ امتیازی شد و دوباره بالاتر از سپاهان در صدر جدول رده بندی قرار گرفت و تیم سپیدرود نیز با این شکست خانگی، با همان ۱۳ امتیاز در مکان پانزدهم جدول ۱۶ تیم این رقابت ها ماند.

*

دست نشان : شورای داوران بازی را بازنگری کند/هشت بازی و ۲۴ امتیاز پیش رو داریم

سرمربی سپیدرود رشت با اشاره به اینکه توصیه من به شورای داوری بازنگری این بازی است، گفت: گل های پرسپولیس روی اشتباهات بازیکنان ما به ثمر رسید.

نادر دست نشان در کنفرانس خبری بعد از بازی برابر پرسپولیس با اشاره به اینکه از قبل بازی سخت و سنگین بود، اظهار کرد: فکر این را نمی‌کردم که همچنین نتیجه رقم برخورد.

وی با بیان اینکه در نیمه اول پر از اشتباهات فردی بودیم با پرسینگ تیم حریف، بچه‌ها دچار اشتباه شدند و گل خوردیم، افزود: هر سه گل بر روی اشتباهات فردی بازیکنان ما به ثمر نشست و پرسپولیس طرح و موقعیت در این لحظات برای گلزنی نداشت ما موقعیت را برای آنها فراهم کردیم.

سرمربی سپیدرود رشت با اشاره به اینکه در نیمه دوم با صحبت با بازیکنان و تغییراتی که ایجاد شد خوب عمل کردیم، گفت: یک گل زدیم و پنالتی را از دست دادیم و در نیمه دوم پرسپولیس یک موقعیت داشت که دروازه بان ما خوب عمل کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در نیمه دوم از بازی بازیکنان خود راضی هستم، بیان کرد: همین که بازیکنان سپیدرود توانستند برابر تیمی که نیمه اول را با سه گل برتری به پایان رسانده بود بازگردند و جسورانه عمل کردند.

دست نشان افزود: اگر بازیکنان ما از ابتدای بازی همین جسارت را داشتند الان نتیجه بهتری برای ما به دست می‌آمد. باید از این نتایج درس بگیریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره داوری این دیدار گفت: نمی‌خواهم درباره داوری صحبتی کنم اما امیدواریم سازمان لیگ در این باره فکری کند. زرگر داور بین المللی است جدای از نتیجه این بازی که باخت ما ربطی به نحوی قضاوت ایشان ندارد اما وی نباید اشتباهی در قضاوت داشته باشد.

دست نشان با اشاره به چندین صحنه بازی به ویژه صحنه پنالتی پرسپولیس، افزود: اگر داور بعد از صحبت با کمک خود به این نتیجه رسیده که این صحنه پنالتی نیست پس باید به دلیل تمارض به بازیکن پرسپولیس کارت نشان دهند که این کار را نکرد.

وی همچنین به مصدومیت خلیل زاده مدافع پرسپولیس نیز اشاره کرد و گفت: این مصدومیت بیشتر برای تلف کردن وقت بازی انجام شد که داور عکس العملی در این باره نیز انجام نداد. وقت‌های تلف شده بازی بیش از ۵ دقیقه بود.

سرمربی سپیدرود رشت بیان کرد: من به شورای داوران توصیه می‌کنم این بازی را بازنگری کند.

دست‌نشان همچنین در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که یک جای خالی در لیست تیم وجود دارد آیا همانند ۱۰ سال پیش در تیم پگاه که با جذب یک بازیکن صاحب سبک موفق به بقا در لیگ شد برای سپیدرود رقم می‌خورد، گفت: آن زمان در نیم فصل بودیم اما اکنون فرصت برای جذب بازیکن صاحب سبک نداریم ولی هر بازیکنی را نیز جذب نمی‌کنیم.

وی در مورد سقوط به لیگ دسته یک گفت: این سوالی است که هم هواداران، هم مردم و حتی خانواده‌های بازیکنان از آنها می‌پرسند. هشت بازی و ۲۴ امتیاز پیش رو داریم تمام تلاش و امید ما این است که بتوانیم با کسب نتایج خوب در لیگ باقی مانده و خود را اثبات کنیم.

سرمربی سپیدرود رشت در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حمایت هواداران این تیم، اظهار کرد: هواداران حمایت خوبی از ما کردند در بین دو نیمه با بازیکنان هم قسم شدیم بخاطر این هواداران نیمه دوم بازی را جدای از نتیجه نیمه اول ببریم که این کار را انجام دادیم.

وی ادامه داد: امیدوارم با کسب نتایج خوب در ادامه لیگ از حمایت هواداران خوب خود قدردانی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *