همايش تحول در سازه های بتن آرمه برگزار شد

توضیح

همايش تحول در سازه هاي بتن آرمه با همکاري سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان و نمايندگي فدراسيون بين المللي بتن (fib) مستقر در دانشگاه امير کبير و گروه مهندسان اسکان خزر روز چهارشنبه ۱۱ دي ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شد.

در اين همايش مهندس هدي پورغفار، نايب رئيس دوم و تعدادي از اعضاي گروه تخصصي عمران سازمان حضور داشتند در ابتدا پرفسور علي اکبر رمضانيانپور، رييس نمايندگي فدراسيون بين المللي بتن در ايران و عضو هيات علمي سازه دانشگاه امير کبير در ارتباط با بتن هاي خود تراکم، پر مقاومت و ويژه سخنراني کرد. وي ضمن ارائه مباني آئين نامه اي به اهميت استفاده آن در سازه ها اشاره نمودند. در ادامه دکتر محمد زمان کبير، عضو هيات علمي سازه دانشگاه صنعتي امير کبير در خصوص نکات طراحي و اجرايي تقويت سازه با روش هاي نوين از جمله استفاده از الياف frp صحبت کرد.

در بخش دوم همايش دکتر حسين معز، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت با ارائه چالش هاي پيش رو در روش هاي سنتي اجراي سقف در سازه هاي بتن آرمه به نکات طراحي، نظارت و اجراي روش هاي نوين در اجراي سقف ها به منظور ارتقا سطح کيفي در سازه ها پرداخت.

سپس مهندس حميد رضا عباسي، دبير همايش ضمن قدرداني از حضور مهندسان و فعالان صنعت ساختمان با اشاره به اينکه بيش از ۹۰ درصد ساخت و سازها در استان گيلان از نوع سازه هاي بتن آرمه مي باشد به لزوم کنترل و کيفيت بتن و دستيابي به مقاومت هاي بالا و حرکت به سوي فناوري هاي نوين در اجراي سازه ها با مشارکت مهندسان و مجريان علاقمند به اين حوزه را گامي رو به جلو دانست که مي تواند منجر به افزايش ايمني سازه ها در مقابل زلزله گردد.

در ادامه مهندس شاپور طاحوني، عضو هيات علمي سازه دانشگاه صنعتي امير کبير با اشاره به زلزله کرمانشاه و تخريبهاي صورت گرفته به اثرات اجزاي غير سازه اي در عملکرد سازه ها پرداخت. وي در سخنان خود نکات فني و اجرايي جداگرهاي ميان قاب را برشمرد و ضوابط پيوست ششم آيين نامه ۲۸۰۰ را تشريح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *